DİHA - Dicle Haber Ajansı

Haberler

HDP ve DBP'li 6 yönetici polislerce alıkonuldu!

29 Ekim
17:37 2016

AMED (DİHA) - HDP Amed Milletvekili Ziya Pir ile HDP ve DBP'li yöneticilerin, yarın Amed Büyükşehir Belediyesi önünde yapılacak olan eyleme ilişkin halk çalışmasını engelleyen polis, 6 kişiyi karakola götürdü.

Amed (Diyarbakır) Büyükşehir Belediye eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına karşı başlatılan eylemlere katılım çağrısı amacıyla, HDP ve DBP'li yöneticiler Peyas (Kayapınar) ilçesi Huzurevleri Mahallesinde çalışma yürüttü. HDP ve DBP'liler halkı yarın saat 11.00'de Büyükşehir Belediyesi önünde yapılacak eyleme davet etti. Polis çalışma yürüten HDP Amed Milletvekili Ziya Pir ve beraberindekileri engelledi. Daha sonra polis, Peyas Belediye Eşbaşkanı Fatma Arşîment ile DBP ve HDP'li yöneticiler Hasan Güngör, Mehmet Yalçınkaya, Mustafa Maçin, Şükrü Can ve Muhammed Kaya'yı "Halkı isyana teşvik etme" gerekçesiyle Huzurevleri Karakoluna götürdü.

Partililer karakola götürülürken kendilerine eşlik eden HDP'li vekil Ziya Pir'e polisler, 6 yöneticinin gözaltında olmadığını, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılacaklarını söyledi.

(ekip/dm/ag)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR