DİHA - Dicle Haber Ajansı

Haberler

Sanatçılardan TV10'a destek

 
29 Ekim
16:45 2016

İSTANBUL - Alevilerin sesi olan TV10'un Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmasının ardından düzenlenen nöbet eyleminde, sanatçılar deyişleri ile destek oldu.

Alevilerin sesi olan TV10'un Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmasının ardından her hafta Galatasaray Meydanı'nda düzenlenen nöbet eyleminin üçüncüsü gerçekleştirildi. Eyleme çok sayıda Alevi örgütü temsilcisi, Alevi sanatçılar ve Pulur (Ovacık) Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu katıldı. Eylemde "TV10 susturulamaz" pankartı açılırken üzerinde TV10'nun logosunun bulunduğu dövizler taşındı.
Eylemde konuşan TV1O Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin, "TV10 kapatılarak Alevilerin sesinin susturulmaya çalışılıyor" dedi. Sevgiyi, barışı ve birarada yaşamayı yansıtmaya çalıştıklarını dile getiren Büyükşahin, darbecilere karşı ilan edildiği öne sürülen OHAL'den sonra en fazla zararı yıllardır ötekileştirilen kesimin gördüğünü söyledi.

Sanatçı Metin Karataş ise, "Aydın, sanatçılar susturulursa o zaman toplum susturulur" diyerek, sanatçılar ve toplumun biraraya gelerek güçlü bir ses çıkarması gerektiğine vurgu yaptı.

Sanatçılar konuşmaların ardından deyişler seslendirerek TV10'a destek oldular.

(my/sde/sd)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR