DİHA - Dicle Haber Ajansı

Haberler

AKP'nin yürüyüşünde silah ve pala çıktı!

29 Ekim
15:34 2016

İSTANBUL(DİHA) - AKP Gençlik Kolları'nın "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" dolayısıyla gerçekleştirdiği yürüyüşte 3 kişinin üzerinde silah ve pala çıkmasına polis göz yumdu.

AKP Gençlik Kolları, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" dolayısı ile Taksim Tünel Meydanı'ndan başlayarak Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş boyunca tekbir getirerek ırkçı sloganlar atan AKP'lilerin yürüyüşü sırasında Alevilerin sesi olan TV10'nun yeniden açılması talebiyle basın açıklaması yapılıyordu. Polis, TV 10'nun eylemini, "3 bin kişi yürüyor ellerinde sopalı dövizler var" diyerek eylemin sonlandırılmasını istedi.

TV10 için eylem yapanlar polis tarafından güvenlik çemberine alınırken AKP Gençlik Kolları yürüyüşünde bulunan bir grup TV10 eylemi için gelenlerin içine girdi. Grubun polis tarafından fark edilmesinin ardından 3 kişiye üst araması ve kimlik kontrolü gerçekleştirildi. İsmi öğrenilemeyen kişilerin üzerinden birer adet silah ve pala çıktı. Üzerlerinden silah ve pala çıkmasını kameralara yansımasının ardından polisin gülerek, "Yanlış bilgi olmasın plastik silah çıktı üstlerinden" demesi dikkat çekti. Galatasaray Lisesi kapı girişinde üst araması yapılan kişilere "bunu nereden aldın, neden getirdin" soruları soran polis, basın mensupları tarafından görüntülendiğini fark edince söz konusu 3 kişiyi lisenin içine götürdü. Üzerinde silah ve pala çıkan kişilerin sonraki akıbeti hakkında açıklama yapılmadı.

Basına tehdit!

Üzerinden silah ve pala çıkan kişilerin arkadaşları olduklarını söyleyen bir grup ise, basının görüntü almasına kızarak, "Siz ne çekiyorsunuz, onları sakın çekmeyin" diye tehdit etti. Etrafta bulunan polisler bu tehditleri izlemekle yetinirken, gazeteciler, "Sen neden bizi tehdit ediyorsun?" diye tepki gösterdi.

(my/za/sd)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR