DİHA - Dicle Haber Ajansı

Dünya

Halep'te 36 sivil yaşamını yitirdi

 
12 Ekim
18:05 2016

HABER MERKEZİ (DİHA) - Silahlı muhalif gruplar ve Baas Rejimi arasında şiddetlenerek devam eden çatışmalarda 36 sivil yaşamını yitirdi, onlarca sivil de yaralandı.

ANHA'nın geçtiği habere göre; Suriye Baas Rejimi, El-Cendûl kavşağının tamamını silahlı muhalif gruplardan almasıyla birlikte, Halep'in doğu hattında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi. Çıkan çatışmaların sonucunda ise 36 sivilin yaşamını yitirdiği onlarcasının da yaralandığı aktarılırken, çatışmaların şiddetlenerek devam ettiği belirtildi.

Muhalif gruplar Halep'in batısında Baas rejimi denetiminde olan noktaları havan toplarıyla bombalarken, bombardıman sonucunda 6 sivilin yaşamını yitirdiği, 9 kişinin ise ağır yaralandığı kaydedildi.

Diğer yandan Baas Rejim güçleri, Halep'in doğusuna düşen El-Salihîn, El-Miadî, El-Ferdus ve El-Kelase mahallelerini füzelerle hedef aldı. Saldırılar sonucunda 17 sivil yaşamını yitirdi, onlarca sivil de yaralandı. Alınan bilgilere göre bazı sivillerin cenazelerinin saldırıda yıkılan evlerin enkazı altında kaldı.

(ip/cd)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR