DİHA - Dicle Haber Ajansı

Gençlik

Adana'da HDP Gençlik Meclisi ilan edildi

 
25 Eylül
13:56 2016

ADANA (DİHA) - HDP Adana İl Gençlik Meclisi, kuruluşunu ilan etti.

HDP Adana İl Gençlik Meclisi, "Meclislerle örgütleniyoruz, direnişle özgürleşiyoruz" şiarıyla Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansla kuruluşunu ilan etti. Konferans salonuna, "Genç başladık, genç başaracağız" ve "Bi ciwanen rexistinbuyi ber bi peseroje azad" pankartı asıldı. Saygı duruşu ile başlayan konferansta konuşan HDP Gençlik Meclisi GYK üyesi Yekta Erpolat, konferansı yaşamını yitiren HDP Gençlik Meclisi Üyesi Fırat Yaman'a adadıklarını kaydetti.

Gençlik olarak sürece cevap olmak amacıyla meclis kurmaya başladıklarının altını çizen Erpolat, bu kapsamda Adana'da da Gençlik Meclisi kurduklarını kaydetti. Erpolat, "Her yerde, her ilçe ve ilde HDP Gençlik Meclis'lerini oluşturacağız. Var olan gençlik meclislerini güçlendireceğiz. Önümüzdeki süreçte HDP gençlik meclisleri olarak darbe ve dikta heveslilerine karşı gençliğin ortak mücadelesini büyütmek için çalışacağız. Sarayı da darbecileri de gençler olarak durduracağız" dedi.

Konuşmanın ardından sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterimin ardından alkış ve "Biji Serok Apo" sloganı eşliğinde HDP Adana İl Gençlik Meclisi ilan edildi. İlanın ardından konferans, basına kapalı devam etti.

(nk-hk/st/pu)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR