DİHA - Dicle Haber Ajansı

Yerel

Wan'da 7 gün 24 saat ücretsiz sağlık hizmeti

 
24 Ağustos
10:27 2016

WAN (DİHA) - Wan Büyükşehir Belediyesi, merkeze bağlı Reyâ Armûşe ilçesinde halkın 7 gün 24 saat ücretsiz sağlık hizmeti alabileceği sağlık merkezi açtı.

Wan Büyükşehir Belediyesi tarafından merkez Reyâ Armûşe (İpekyolu) ilçesine bağlı Seyit Fehim Arvası Mahallesi'nde sağlık merkezi açıldı. 7 gün 24 saat boyunca sağlık hizmeti vermesi amaçlanan sağlık merkezinde, halka ücretsiz sağlık hizmeti verilecek. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan sağlık merkezinde muayene, müşahede, acil yardım ve küçük cerrahi müdahaleler gibi sağlık hizmetleri vermeye başlayan merkezde Elektrokardiyografi (EKG), tansiyon, enjeksiyon ve pansuman gibi gündelik sağlık hizmetleri de verilecek.

Sosyal güvencesi olup olmamasına bakılmaksızın herkesin sağlık hizmeti alabileceği sağlık merkezinde çalışan doktorlar da talepler doğrultusunda anadilde hizmet verecek. 1 doktor, 7 sağlık personeli, 5 şoför ve 2 personel olmak üzere 15 kişilik ekiple çalışmalarına başlayan sağlık merkezinde 7 gün 24 saat 2 adet ambulans da hizmet verecek.

(rk/rp)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR