DİHA - Dicle Haber Ajansı

Yerel

Faciadan dönen Direkhane esnafına ziyaret

13 Ağustos
16:22 2016

AMED (DİHA) - Direkhane'deki yangında zarar gören esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, itfaiyenin hızlı müdahalesi sayesinde kentin büyük bir faciadan döndüğünü, maddi hasarın elbirliğiyle giderileceğini ve belediyenin üstüne ne düşüyorsa yapacağını kaydetti.

Amed (Diyarbakır) merkez Rezan (Bağlar) ilçesinde Diyarbakır Cezaevi ve çok sayıda yerleşim yerinin bulunduğu Direkhane olarak bilinen yerde bir kereste deposunda dün gece saat 23.48'de yangın çıktı. 23.51'de olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri 9 itfaiye aracı ve 6 su tankeriyle yangına müdahale etti. Kısa sürede diğer işyerlerine de sıçrayan yangın, gece saat 01.00'da kontrol altına alındı, saat 03.00'da da tam olarak söndürüldü. Yangının ardından Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gülten Kışanak ve Rezan Belediyesi Eşbaşkanı Birsen Kaya, esnafı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kışanak: Büyük faciadan dönüldü

Büyük tehlike atlatan ve maddi zarar gören üç işyerinin sahiplerine 'geçmiş olsun' diyen Kışanak, büyük bir faciadan dönüldüğünü söyledi. Kışanak, kentin ve çevrede yaşayanların büyük bir tehlike atlattığını, itfaiyenin hızlı davranmasıyla olası bir faciadan dönüldüğünü belirtti. Yangında can kaybı yaşanmadığını, bunun sevindirici olduğunu vurgulayan Kışanak, oluşan maddi hasarın elbirliğiyle giderileceğini, belediyenin üstüne ne düşüyorsa yapacağını kaydetti.

(ao/rp)

Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR