DİHA - Dicle Haber Ajansı

Gençlik

'Ülkeyi yönetenler gençlere kulak vermiyor'

 
21 Haziran
11:38 2016

ADANA (DİHA) - Adana Emek Gençliği, 3 lise öğrencisinin aynı gün intihar iddiasıyla yaşamını yitirmesine dikkat çekerek, ülkeyi yönetenlerin geçlere kulak vermek yerine, oy deposu, ucuz iş gücü ve gerici politikalara yedeklemesi gereken bir kesim olarak görüldüğüne vurgu yaptı.

Adana Emek Gençliği, 19 Haziran günü Adana, Sêrt (Siirt) ve Dîlok (Antep) illerinde 3 lise öğrencisinin intihar iddiasıyla yaşamını yitirmesine dikkat çekmek amacıyla Emek Partisi (EMEP) Adana il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Emek Gençliği Üyesi Meri Kelleci, havuz medyasının öğrencilerin derslerinin iyi olduğunu gösterdiğine ve intiharı farklı sebeplere bağladığına işaret etti. Öğrencilerin, düşük notları ve girdikleri sınavların etkisine dikkat çeken Kelleci, "Tüm bunlar bir yana gençliğin içine çekildiği yozlaşma, birçok aktiviteden yoksun bırakılması ise gençleri yalnızlaştırmakta ve buhrana sürüklemektedir. Son birkaç haftadır devam eden liselerde öğrencilerin 'karanlığa sırtımızı dönüyoruz' eylemleri ise bir anlamda buna da tepkidir. Bizzat Cumhurbaşkanı'nın da konuya dâhil olup 'liseleri birileri karıştırıyor' demesi gençliğe kulak verilmediğinin bir göstergesidir" diye konuştu.

'Mücadeleye çağırıyoruz'

Ülkeyi yönetenlerin gençleri yalnızca oy depoları, ucuz iş gücü ve gerici politikalara yedeklemesi gereken bir kesim olarak görüldüğünü söyleyen Kelleci, iş cinayetlerinde ve Kürdistan'daki soykırım operasyonlarında gençlerin katledildiğini hatırlatarak, "Saymakla bitiremeyeceğimiz birçok sorun daha gençliğin başına bela olmuş durumdadır. Gençliği, bu düzene karşı birleşmeye ve kendi geleceğimiz, bugünümüz, yaşam koşullarımız için mücadele etmeye çağırıyoruz" dedi.

(hk/eal/ns)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR