DİHA - Dicle Haber Ajansı

Gençlik

Liseli Kıvılcımlılar da lise isyanının yanında

14 Haziran
18:38 2016

İSTANBUL (DİHA) - AKP'nin eğitim politikalarına karşı isyan bayrağı açan liseli öğrencilerin başlattığı tepki dalgasına destek veren Liseli Kıvılcımlar, "Sıra arkadaşlarımızın başlattığı direnişte biz de varız" dedi.

AKP'nin eğitim politikalarına ve baskıcı yönetimine karşı liselerde başlayan isyan dalgasına Liseli Kıvılcımlar'dan da destek bildirisi geldi. "Sıra arkadaşlarımızın başlattığı direnişte biz de varız" diyen Liseli Kıvılcımlılar, yayınladıkları bildiride, ana sorunun AKP'nin eğitim politikalarının tümüyle sermayenin çıkarlarına endeksli olması ve öğrencilerin okullarda bir sermaye gibi görülmesinden kaynaklandığını vurguladı.

Liselerde yaşanan durumun sistem karşıtı öfke birikiminin sonucu olduğu belirtilen bildiride "Bu birikimin belli dönemlerde patlama noktasına geldiği belli dönemlerde durağanlaştığını biliyoruz. Bu öfke birikiminin patlama noktasına geldiği süreçlerden biride 2013 Gezi isyanıydı" denildi.

Liselerin şirkete, öğrencilerin ise müşteriye dönüştürüldüğünün vurgulandığı bildiride, eşit, parasız, bilimsel, demokratik, anadilde bir eğitim sistemi oluşturulana kadar mücadeleye devam edileceği belirtildi.

(sde/çk/öç)Paylaş

EN ÇOK OKUNANLAR